0 товар(ов) - 0.00 грн.

Последние товары в заказе

Ваша корзина покупок пуста.
Сравнить 0 товар(ов)
У вас нет товаров для сравнения.
  1. Главная
  2. Гидрокортизон 2,5% 2мл №10 ампулы
Гидрокортизон 2,5% 2мл №10 ампулы

Гидрокортизон 2,5% 2мл №10 ампулы

184.50 грн.

Есть в наличии

Фармак ОАО (Украина, Киев)

QR Code:

Подробности

Гідрокортизону ацетат (Hydrocortisoni acetas)


Загальна характеристика

Міжнародна та хімічна назви: Hydrocortisone; прегнен-4-тріол-11 , 17, 21-діона-3,20,21-ацетат;

Основні фізико-хімічні властивості: біла або біла з жовтуватим відтінком суспензія із специфічним запахом, що при стоянні осідає. Осілі частки при енергійному струшуванні протягом 2 хвилин знову переходять у стан суспензії;

Склад: одна ампула містить гідрокортизону ацетату 0,05 г (1 мл 0,025 г);

допоміжні речовини пропіленгліколь, полівінілпіролідон, натрію хлорид, спирт бензиловий, D-сорбіт, вода для ін'єкцій.

Форма випуску

2,5% суспензія.

Фармакотерапевтична група

Глюкокортикоїдні гормональні препарати.

Фармакологічні властивості

Гідрокортизону ацетат відноситься до групи глюкокортикостероїдів природного походження. Має протишоковий, антитоксичний, імуносупресивний, антиексудативний, противозудний, протизапальний вплив, десенсибілізуючу, антиалергичну дію. Гальмує реакції гіперчутливості, проліферативні та ексудативні процеси у осередку запалення. Дія гідрокортизону ацетату опосередкована через специфічні внутрішньоклітинні рецептори. Протизапальна дія полягає у гальмуванні усіх фаз запалення: стабілізація клітинних і субклітинних мембран, зменшенні звільнення протеолітичних ферментів із лізосом, гальмування супероксидного, гідроксильного та інших вільних радикалів кисню. Гідрокортизон гальмує звільнення медіаторів запалення, у тому числі інтерлейкіну-1 (ІЛ-1), гістаміну, серотоніну, брадикініну та ін., зменшує звільнення арахідонової кислоти із фосфоліпідів та синтез простагландинів, лейкотрієнів, тромбоксану. Гальмує продукцію колагенази та активує синтез інгібіторів протеаз. Підвищує рівень глікогену у печінці, гальмує виділення натрію і води, збільшуючи при цьому об'єм циркулюючої крові та підвищуючи артеріальний тиск (протишокова дія). Збільшує виділення калію, підвищує катаболізм білків.

Як і інші глюкокортикоїди, гідрокортизон знижує кількість Т-лімфоцитів у крові, зменшуючи тим самим вплив Т-хелперів на В-лімфоцити, гальмує утворення фіксованих імунних комплексів, зменшуючи прояви алергічних реакцій.

Фармакокінетика

Порівняно повільно всмоктується з місця введення. Зв'язується з білками крові до 90% препарату (із транскортином 80%, із альбумінами 10%), біля 10% знаходиться у вигляді вільної фракції. Метаболізм здійснюється в печінці. Через плаценту проникає незначна кількість препарату (до 67% руйнується у самій плаценті до неактивних метаболітів) на відміну від синтетичних похідних. Метаболіти гідрокортизону виводяться переважно нирками.

Показання для застосування

Неінфекційні артрити, синовіїт при остеоартрозі, остеоартрити ревматичного та іншого походження (за винятком туберкульзного, гонорейного, гнійного та інших артритів, пов'язаних з інфекціями), бурсити, епікондиліти, тендовагініти, запальні контрактури.

Гостра наднирникова недостатність (синдром Уотерхауса-Фридериксена), вроджена гіпоплазія наднирників; сироваткова хвороба, реакція гіперчутливості на введення ліків, профілактика та лікування анафілактичного, геморагічного, кардіогенного та травматичного шоку; самовільна та ортостатична гіпонтензія, інфаркт міокарда, геморагічний інсульт, синдром Морганьї-Адамса-Стокса; кома внаслідок порушення мозкового кровообігу або при запальних захворюваннях мозку, гіпотиреоїдна і печінкова кома, множинна кровоточивість, гостра печінкова недостатність, постгемотрансфузійні ускладнення, синдром Мендельсона, тиреотоксичний криз, тиреоїдит; бронхіальна астма та інші алергічні стани.

Спосіб застосування та дози

Перед застосуванням вміст ампул струшують до утворення гомогенної суспензії. Препарат застосовують: у порожнину суглобів вводять по 5 25 мг (0,11 мл (в залежності від розміру суглоба) один раз на тиждень, 35 ін'єкцій на курс). Дія препарату починається через 625 годин після введення і продовжується декілька днів або тижнів.

Внутрішньом'язово вводять глибоко в сідничний м'яз у дозі 50300 мг до 10001500 мг на добу. При гострих, загрожуючих життю станах вводять по 100150 мг кожні 4 години протягом 48 годин; потім кожні 812 годин. Дітям кожні 4 години 12 мг/кг, оптимальні добові дози 69 мг/кг.

Побічна дія

На фоні застосування суспензії гідрокортизону ацетату може бути зниження імунологічної реактивності, що призводить до загострення хронічних осередків інфекції. На фоні лікування можуть бути: загострення виразкового ураження шлунково-кишкового тракту, підвищення артеріального та внутрішньоочного тиску, катаракта, уповільнення загоєння ран, гіперглікемія. У організмі затримується натрій, одночасно відбувається посилене виведення калію і кальцію з можливістю розвитку набряків, гіпокаліємії та остеопорозу. Можуть відзначатися підвищення зсідання крові, порушення менструального циклу, а також порушення функцій нервової системи: безсоння, збудження, ейфорія, епілептиформні судоми, головний біль, депресія, психоз. У окремих випадках можливі алергічні реакції (при тривалому застосуванні).

Протипоказання

Вагітність та період грудного вигодовування, молодший дитячий вік, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, виражений атеросклероз, тромбоемболія, пієло- та гломерулонефрити з нирковою недостатністю, генералізований остеопороз, алкоголізм, епілепсія, гострі психози, синдром та хвороба Іценко-Кушинга, виразкове ураження шлунково-кишкового тракту, трофічні виразки, гострі інфекційні захворювання (туберкульоз у активній фазі, мікози, вірусні захворювання, СНІД, сифіліс), нещодавно перенесені хірургічні втручання, системні грибкові інфекції, гіперкоагуляція крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Не можна вводити у одному шприці з гепарином, тому що утворюється осад. Фенобарбітал, дифенін та інші препарати, що стимулюють метаболічні процеси у печінці, прискорюють біотрансформацію та елімінацію гідрокортизону.

Гідрокортизон прискорює елімінацію препаратів, що підлягають метаболізму у печінці (барбітурати, дігітоксин, антибіотики групи пеніциліну, левоміцетину та ін.). Підвищує реакцію на катехоламіни, що може спровокувати гіпертонічний криз. При спільному застосуванні з парацетамолом підвищує його гепатотоксичність. При поєднанні з амфотерицином В можливий розвиток дилятаційного ураження міокарда і серцевої недостатності. Слід дотримувати обережності при спільному застосуванні гідрокортизону та протидіабетичних препаратів, діуретиків, саліцилатів.

Передозування

Перевищення дози або тривале введення препарату може призвести до пригнічення власної продукції глюкокортикоїдів, підвищення артеріального тиску, виразкових кровотеч із шлунково-кишкового тракту, загострення хронічних інфекцій, розвитку снидрома Іценко-Кушинга. Лікування передозування симптоматичне.

Особливості застосування

При тривалому застосуванні варто призначати препарати калію для попередження гіпокаліємії. Необхідно здійснювати контроль артеріального тиску, рівня цукру та калію у крові, контролювати стан системи згортання крові, діурез та вагу хворого. У період лікування гідрокортизоном не рекомендується проводити вакцинацію. Для попередження розвитку повторного гіпокортицизму, викликаного припиненням лікування, доза повинна знижуватися поступово. Лікування гідрокортизоном може маскувати деякі прояви інфекційного процесу, приєднання нових інфекцій.

Умови та термін зберігання

Зберігати у прохолодному, захищеному від світла місці при температурі не вище +18 С. Заморожування не припустиме. Термін зберігання зазначений на упаковці.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 5 або 10 ампул по 2 мл у пачки з картону.

Дополнительная информация

Препарат Гидрокортизон
Производитель Фармак ОАО (Украина, Киев)
Вид товара RX - Рецептурный
Количество в упаковке 10
Форма выпуска Ампулы
Действующее вещество Н/Д
Код мориона 6051

Напишите ваш собственный отзыв

Как вы оцениваете этот товар?

Оценка
Качество
Цена