0 товар(ов) - 0.00 грн.

Последние товары в заказе

Ваша корзина покупок пуста.
Сравнить 0 товар(ов)
У вас нет товаров для сравнения.
  1. Главная
  2. Йоддицерин раствор 25мл
Йоддицерин раствор 25мл

Йоддицерин раствор 25мл

30.00 грн.

Есть в наличии

Фармак ОАО (Украина, Киев)

QR Code:

Подробности

Йоддицерин (Ioddicerin)


Загальна характеристика

Основні фізико-хімічні властивості: прозора в'язка рідина коричнево-оранжевого кольору зі специфічним запахом;

Склад: йоду кристалічного 5 г, димексиду 300 г, гліцерину 695 г.

Форма випуску

Розчин для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезинфікуючі засоби. ATC D08A G53.

Фармакологічні властивості

Антибактеріальний засіб широкого спектру, бактерицидий, протизапальний, місцевознеболюючий.

Відноситься до засобів, що використовуються для лікування патології шкіри. Антисептик. На відміну від інших препаратів йоду, призначених для місцевого застосування, не концентрується і не накопичується в зоні дії, що виключає больову, подразнюючу та некротизуючу дію. Молекули йоду в йоддіцерині сольватовані диметилсульфоксидом (ДМСО), тому вони транспортуються і поширюються ДМСО трансмембранно в нормальних і некротичних тканинах, некротичних масах і ексудаті гнійних осередків.

У процесі транспорту йоду в тканині, де розмножуються збудники гнійно-запальних процесів, відбувається плавна десольватация його іонів за рахунок взаємодії молекул ДМСО з водою. Це обумовлено тим, що сили взаємодії ДМСО з водою більш значні, ніж сили сольватації іонів йоду. Процес десольватації відбувається поступово і рівномірно по масі тканин в зоні дії йоддіцерину. Десольватовані вільні іони йоду при цьому чинять сильну бактерицидну дію на мікроорганізми безпосередньо в тканинах осередку гнійного запалення. Зазначений бактерицидний механізм успішно реалізується за участю і без участі системи мікроциркуляції, що залежить від вираженості набряку і глибини некрозу тканин.

Йоддицерин незворотно блокує транспортні процеси мікроорганізмів у клітинній стінці і прилягаючій до неї цитоплазматичній мембрані. Таке ураження мікробів цілком виключає появу стійких штамів бактерій, що доведено в спеціальних експериментах.

Диметилсульфоксид після десольватації іонів йоду, будучи пов'язаним із водою, проникає через всі біологічні бар'єри організму. ДМСО виявляє слабку антигістамінну, м-холінолітичну та фібринолітичну активність, що визначає протипоказання для застосування йоддіцерину.

Фармакокінетика

Швидко всмоктується з місця нанесення. Через 1520 хвилин при диханні пацієнта відчувається запах диметилсульфоксиду. Біодоступність повна за рахунок зовнішнього застосування і транспортних ліпофільних (мембранотропних) властивостей ДМСО. При цьому іони йоду не концентруються на місці нанесення йоддіцерину.

Вільні іони йоду зв'язуються з поверхнею мікроорганізмів, а також із білками, утворюючи йодаміни, що потрапляють до тканин та органів. Іони йоду селективно поглинаються, в залежності від потреби, щитовидною залозою, беруть участь у синтезі тироксину, посилюють процеси катоболізму, що позитивно впливає на біоенергетику тканин і органів; сприятливо діють на ліпідний та білковий обмін, знижуючи рівень холестерину та ліпідів (ЛПНП).

Велика частина йоду виводиться нирками. Виділення здійснюється також через кишечник, потовими і молочними залозами.

Вільні молекули диметилсульфоксиду, що утворилися після десольватації йоду, метаболізуються в організмі відомим фізіологічним шляхом у біохімічних ферментзабезпечених реакціях, що контролюються генетично. ДМСО синтезується в організмі, є учасником обміну речовин.

Кінцеві продукти обміну ДМСО виділяються через легені, нирки, печінку, потовими та молочними залозами.

Показання для застосування

Фармакологічний засіб Йоддицерин застосовують зовнішньо для лікування гнійно-запальних захворювань шкіри (локальні та поширені піодермії, фурункульоз, зливний поширений фолікуліт, сикоз), викликані патогенними та умовно-патогенними мікроорганізмами.

Спосіб застосування та дози

Зовнішньо, у вигляді аплікацій (компресів, пов'язок) на всю зону гнійно-запального осередку наносять 2 3 рази на добу на 20 30 хвилин в залежності від розміру гнійного осередку по 5 15 мл йоддіцерину.

Терміни лікування визначають за часом повного знищення збудників гнійної інфекції, після чого включаються процеси репарації та регенерації (загоєння). Звичайно курс лікування складає від 3 до 5 днів.

Побічна дія

Йодизм (нежить, шкірні висипання по типу кропивниці, слинотеча, сльозотеча); контактний дерматит, еритема, сухість шкіри, легке печіння, свербіння шкіри, бронхоспазм, нудота, блювання (у деяких пацієнтів через запах препарату), почервоніння на місці аплікації.

Протипоказання

Гіперчутливість до йоду та диметилсульфоксиду, печінкова і ниркова недостатність, інфаркт міокарда, стенокардія, виражений атеросклероз, глаукома, катаракта, інсульт, кома, вагітність, лактація (при необхідності жінки, що годують груддю, повинні припинити грудне вигодовування).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Посилює проникнення через шкіру лікарських препаратів, що розчиняються в ДМСО (деякі НПВС, антибіотики та ін.), що призводить до підвищення їхньої специфічної активності, а в деяких комбінаціях і до підвищення токсичності. Фармацевтично несумісний з ефірними оліями, розчинами аміаку, білою осадовою ртуттю (утворюється вибухова суміш).

При сумісному застосуванні з жовтою ртутною маззю можливе утворення йодиду ртуті, що чинить припалюючу дію.

Послаблює гіпотиреоїдний та струмогенний вплив препаратів літію.

Передозування

При випадковому вживанні всередину великих кількостей (50100 мл) Йоддицерину розвивається блювання, діарея та інтоксикація. В цих випадках промивають шлунок 0,5% розчином натрію тіосульфату. У важких випадках вводять 30% розчин натрію тіосульфату внутрішньовенно до 300 мл.

Особливості застосування

Перед початком лікування Йоддицерином проводять лікарську пробу на переносимість. Для цього на шкіру передпліччя наносять препарат ватним тампоном. Поява різкого свербіння, почервоніння та ознак йодизму свідчить про гіперчутливість до препарату.

З обережністю призначають в комбінації з іншими препаратами, що наносяться на гнійно-запальний осередок; може підвищуватися їхня токсичність.

Умови та термін зберігання

Зберігають в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності вказаний на упаковці.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

По 25 або 50 мл у флакони-крапельниці.

Дополнительная информация

Препарат Йоддицерин
Производитель Фармак ОАО (Украина, Киев)
Вид товара OTC - Без рецептурный
Количество в упаковке 1
Форма выпуска Флакон
Действующее вещество Йод
Код мориона 50019

Напишите ваш собственный отзыв

Как вы оцениваете этот товар?

Цена
Оценка
Качество